Z doby předkavkazské

alt

 

Prvním psem byla foxteriérka Saša Luxor (Peggy), narozená v lednu 1970. Peggy byla na cvičišti pilnou žačkou již od útlého dětství. A její nejoblíbenější disciplínou byla obrana.

 
Na začátku historie "Lištičky" však stály dvě střední kníračky - Cita a Bora.
 

Cita z Nedošínského háje

byla fenka s velkým nadáním pro práci. Narodila se v roce 1972, v době, kdy střední knírač byl na většině cvičišť psem velmi exotickým. S nadšením prováděla vše, co jsme si na ni se skupinkou přátel vymysleli, i nad rámec zkušebních řádů, a bylo toho mnoho. Zúčastnila se několika desítek závodů, kde v konkurenci s výrazně většími psy, převážně německými ovčáky, mnohokráte zvítězila. Bravurně zvládala několika kilometrové stopy v různorodém terénu, aportovala cokoli, co šlo uchopit, unést či dovléci (od mincí a nábojnic až  po složený stan), zdolávala překážky všech typů, obrany byly přímo její vášní. Ve volném čase byla velkou komičkou a rošťanďou a na požádání předváděla rozličné cirkusové kousky.
 
Cita byla velmi aktivní až do věku 13ti let.

 
alt

 

alt

 

Bora z Nopaky

se narodila v roce 1977. Bora byla kníračí holčička zcela bezchybná. Cokoli se po ní žádalo, provedla rychle, přesně, dokonale. Složila zkoušky ZM, ZVV1, ZVV2, ZZP1, ZZP2, IPO1, zúčastnila se Mistrovství republiky záchranných psů. Vyhrála mnoho závodů v početné konkurenci, převážně německých ovčáků. Milovala jakoukoli práci a bezmezně zbožňovala své lidi. Byla skvělou a spolehlivou průvodkyní, stále se pohybovala bez vodítka, kdekoli, na vesnici mezi množstvím zvířat, i v centru velkoměsta.
 
Barunka přivedla na svět první Liščí vrh, stala se matkou mnoha pracovně nadaných jedinců, vynikajících nejen v povaze, ale i v exteriéru (sama byla vystavována pouze jedenkrát, a to na krajské výstavě, kde získala ocenění: výborná 1., VT, KV).
 
Několik potomků Bory pak nadále úspěšně působilo v Liščím chovu po mnoho dalších let a spolu se 3 dalšími zakoupenými středními černými knírači, složilo celkem následně ještě 19 zkoušek z výkonu.
 


Vyhledávání

p1016995.jpg

Doprovodná informace k fotografiím na tomto webu:

Kupírování uší je v ČR zakázáno zákony č. 246/1992 Sb. a č. 77/2004 Sb.. Všechny zde uvedené fotografie, logo, texty, tabulky atd. jsou majetkem chovatelské stanice Lištička nebo jsou legálně pořízeny a zveřejněny se souhlasem autorů nebo vlastníků. Žádné zde uveřejněné materiály nesmí být dále šířeny, v jakékoli podobě, bez souhlasu majitelů.

 

Luxusni stranky pro chovatele psu