Garance a servis

Prodejní ceny štěňat se pohybují v širokém rozpětí, v závislosti na kvalitě konkrétního pejska/fenky. Podrobněji o cenách píšeme zde.
 

Ojedinělé záruky

Na štěňata poskytujeme ojedinělé a nadstandardní záruky, ve formě slevy do výše 50% na další štěně z naší stanice. Nadstandardní záruku nelze uplatnit jinou formou.
 
Nadstandardní záruku poskytneme v případech:
 
a) Vybrané štěně z naší stanice v dospělosti nevyhovuje požadavkům na uchovnění v domovské kynologické organizaci majitele (chudozubost, skus). Tato záruka se vztahuje na štěňata TOP quality a Working quality a lze ji uplatnit, je-li oprávněnost doložena do 3 let věku psa a za předpokladu, že je chovatelská stanice Lištička (CCOC) aktivní. Oprávněnost žádostí je nutno doložit veterinárně.
 
b) V případě prokazatelného výskytu vážného zdravotního problému u štěněte z naší stanice, s vysokou pravděpodobností geneticky podmíněného, který značně omezuje či znemožňuje plánované využití psa a který se obecně nedává do významné souvislosti s nadváhou (obezitou).
Tato záruka se vztahuje na všechna prodávaná štěňata a lze ji uplatnit, je-li oprávněnost doložena do 5ti let věku psa a za předpokladu, že je chovatelská stanice Lištička (CCOC) aktivní. Vždy je vzniklý zdravotní problém s námi nutno konzultovat již od prvopočátku a následně oprávněnost žádosti veterinárně doložit.
 
c) V případě vážných zdravotních problémů, které značně omezují či znemožňují plánované využití psa a na jejichž vzniku se podílí významnou měrou nadváha (DKK a pod.), požadujeme pro platnost výše zmíněné záruky zasílat průběžná veterinární potvrzení konstatující, že se pes v daný čas nachází v optimální (tedy štíhlé) kondici, která je nezbytná pro řádný fyzický růst a vývoj. Tyto doklady je nutné zasílat v tříměsíčních intervalech, a to až do věku 18ti měsíců. Při pozdějším uplatnění záruky (možné až do 5ti let věku psa) je třeba kondici dále dokladovat v půlročních intervalech. Tento požadavek se netýká psů, s nimiž se majitelé pravidelně zúčastňují tréninků CCOC (tedy je vídáme) a jejichž kondici hodnotíme jako vyhovující.
Vždy je vzniklý zdravotní problém s námi nutno konzultovat a následně oprávněnost žádosti veterinárně doložit. Tato záruka se vztahuje na všechna prodávaná štěňata (není-li v konkrétní kupní smlouvě uvedeno jinak) a lze ji uplatnit, je-li chovatelská stanice Lištička (CCOC) aktivní.
Toto opatření si klade za cíl přispět alespoň trochu k eliminaci velmi škodlivého, dnes však značně módního překrmování psů, způsobujícího zdaleka nejen obezitu, ale také s ní související další choroby. Zajímá-li Vás tato problematika, více najdete zde.
 
Vybrané "garanční" štěně je třeba odebrat v rozmezí 57.- 65. dne věku. Neodebráním štěněte do tohoto věku nárok zaniká, není-li předem písemnou formou dohodnuto jinak.
 
Nadstandardní záruky jsou popsané v kupích smlouvách a mohou v nich být dále blíže specifikované.
 
V letech 1989 - 2015 (4/2016) byly poskytovány a smluvně zakotveny záruky pro případ pozdějšího vzniku některých zmíněných vad až do výše bezplatného poskytnutí dalšího štěněte. Během uvedených let byla tak žádána a zcela bezplatně poskytnuta 4 "garanční" štěňata (zuby, HD) a 3 štěňata byla poskytnuta se slevou až 90% (jiné vady). K ukončení poskytování záruk v této velmi významné výši došlo z důvodů neseriózního jednání některých z žadatelů.

Rozsáhlý chovatelský servis

Podle vašich představ na využití psa vám doporučíme spojení rodičů, z kterého by bylo vhodné vybírat vašeho budoucího kavkazího přítele a pomocníka, a i konkrétní štěně, u něhož je největší šance, že v dospělosti, za předpokladu vašeho správného přístupu a poskytnutí kvalitní péče, vyhoví vašim nárokům (společník - bodyguard, rodinný hlídač, profesionální pracovní využití, sport, kombinované využití...).

V případ vašeho požadavku na "hlídací" dvojici sestavíme vhodný pár - značně tak omezíte pravděpodobnost pozdějších vážných konfliktů mezi oběma jedinci. Seriózním zájemcům o chov nabízíme možnost výběru zcela nepříbuzných či naopak vhodně na sebe "navazujících" jedinců. 
 
Ke každému štěněti získává kupující poradenství zdarma, vztahující se k zakoupenému psu. Přečtěte si laskavě případná omezení pro tuto službu na stránce Poradenství.

Veškerá naše doporučení vycházejí z více než pětačtyřicetileté praxe v oblasti kynologie, podložené vzděláním v oboru chovatelství. Disponujeme nejrozsáhlejšími chovatelsko-výcvikovými zkušenostmi s plemenem v ČR.

• Pro Lištičky (a nejen pro ně) je připraven odborně vedený trénink a výcvik na Liščích dnech, pořádaných Czech Caucasian Ovcharka Clubem.
 
Vypsány jsou rovněž celoroční soutěže, určené pro naše odchovy: "NEJ Lištička" - probíhá 12. ročník, a "NEJ pracovní/ sportovní Lištička" - probíhá 10. ročník. 
 

Na přání zahraničních zájemců zajišťujeme i leteckou přepravu štěňat do celého světa - výhradně prostřednictvím spolupracující agentury s mezinárodní působností, která je specializovaná na přepravu zvířat a garantuje nadstandardní péči o pejska po celou dobu přepravy, i ve chvílích před a po letu. Získáte tak kompletní přepravní servis - pouze si štěně vyzvednete na vámi zvoleném letišti.

Na vyžádání je k dispozici i automobilová přeprava s odborným doprovodem - v rámci ČR i do zahraničí.

 

V průběhu let cestovaly Lištičky do nových domovů v těchto zemích: Belgie, Finsko, Holandsko, Itálie, Kolumbie, Německo, Rakousko, Portugalsko, Slovensko, Slovinsko, Švédsko, Španělsko, Švýcarsko, USA.

 Vyhledávání

p1012580.jpg

Doprovodná informace k fotografiím na tomto webu:

Kupírování uší je v ČR zakázáno zákony č. 246/1992 Sb. a č. 77/2004 Sb.. Všechny zde uvedené fotografie, logo, texty, tabulky atd. jsou majetkem chovatelské stanice Lištička nebo jsou legálně pořízeny a zveřejněny se souhlasem autorů nebo vlastníků. Žádné zde uveřejněné materiály nesmí být dále šířeny, v jakékoli podobě, bez souhlasu majitelů.

 

Luxusni stranky pro chovatele psu