Odběr štěňat

 

Všechna štěňata odcházejí do nových domovů zcela aklimatizovaná na venkovní teploty daného období, vícekráte odčervená, řádně očkovaná, čipovaná, s veterinárním atestem a s kupní smlouvou. Nelze od nás získat štěně s kupírovanýma ušima.

 

Dobu odběru (od 57. dne věku štěněte, dle normy CCOC) určujeme po dohodě s Vámi. Upřednostňujeme a ve většině případů za ideální považujeme odběr mezi 2. a 3. měsícem věku. Pokud je štěně určeno pro specifické využití (soustavná práce u zvířat atd.), je vhodné volit odběr v rámci uvedeného rozpětí co nejdříve. Termín odběru štěněte je vždy třeba také sladit s vakcinačním plánem. Nelze odebrat štěně bezprostředně po vakcinaci a rovněž je krajně nevhodné očkovat štěně u nového majitele (další předepsané očkování) v termínu dřívějším než týden po odběru (důležité je předchozí vyrovnání se štěněte s novými životními podmínkami).

 

Odběr štěněte v nižším věku znamená: Vybudujete snadno to nejtěsnější sepětí, jaké je vůbec možné mezi konkrétním štěnětem a Vámi, dalšími nejbližšími lidmi, případně zvířaty. Pokud chcete využít štěně pro práci u stáda, je odběr v nízkém věku doslova nezbytností. Malé štěně si většinou velmi rychle přivyká na nové prostředí, snadněji s ním můžete manipulovat (nejenom díky jeho hmotnosti). Na druhou stranu vyžaduje štěně tohoto věku celkově více pozornosti, větší opatrnost při zacházení, více krmných dávek během dne než starší štěně. Není absolutně vhodné, aby bylo dlouhou dobu v rámci dne osamocené. V útlém věku nemůže být ještě plně vakcinované, může zde být tedy vyšší riziko nákazy infekčními chorobami.

 

V případě zájmu, potřeby či účelnosti je po dohodě možný odběr vybraného štěněte i v podstatně pozdějším věku (navýšená cena).

 

Odběr štěněte ve vyšším věku má rovněž svá pro i proti: Štěně je samostatnější ve všech ohledech, celkově odolnější, lze lépe odhadnout, jaký bude jeho exteriér v dospělosti, viditelnější je jeho charakterová specifičnost. Pejsek začíná brzy účinně hlídat, umí chodit na vodítku, případně mnohé další dovednosti, zvláště bylo-li zařazeno do Přípravky. Nevýhodou může být o něco delší doba, než Vás štěně začne akceptovat jako svého člověka a než se sžije s novým prostředím, v začátcích můžete pocítit vzdor.

 

Skvělým pomocníkem při přivykání na nový život je obvykle druhý, nejlépe větší pes (vychovaný, vstřícný, štěňata milující nebo tolerující).

 

Přípravka

 

Loučení s bratrem, který právě odchází do nového domova

 

 

Štěňata jsou navyklá na BARF (syrová strava), s doplňky převážně značky Canina. Krmení granulemi u Vás je samozřejmě možné, doporučujeme však jako součást aklimatizace minimálně týdenní následné pokračování v BARFu.

 

Oběd

 

 

Spoustu dalších, konkrétně na Vaše štěně směrovaných doporučení (výživa, péče o štěně i dospělého psa, výchova, trénink, veterinární péče) získáte od nás, nejen ve chvílích před odběrem a při přímém převzetí štěněte. Zůstáváme Vám nablízku i nadále.

 

Poradenské a tréninkové služby

Garance a servis

 

Dovolte, abychom Vám popřáli mnoho krásných, nezapomenutelných zážitků po boku Vašeho kavkazího přítele, po dlouhou řadu let!

 

 

 Vyhledávání

1459814_637187593006649_1624684999_n.jpg

Doprovodná informace k fotografiím na tomto webu:

Kupírování uší je v ČR zakázáno zákony č. 246/1992 Sb. a č. 77/2004 Sb.. Všechny zde uvedené fotografie, logo, texty, tabulky atd. jsou majetkem chovatelské stanice Lištička nebo jsou legálně pořízeny a zveřejněny se souhlasem autorů nebo vlastníků. Žádné zde uveřejněné materiály nesmí být dále šířeny, v jakékoli podobě, bez souhlasu majitelů.

 

Luxusni stranky pro chovatele psu