Shows

 

Naše fena Zorra Lištička na mezinárodní výstavě FCI, v závěrečných soutěžích (foto Mgr. Denisa Adamová)

 

 

Náš chov je dlouhodobě cílený výhradně výkonnostním směrem. Kdysi, a po mnoho roků, jsme vystavovali v FCI - nepříliš, přesto s výbornými výsledky. Během let však došlo k výrazným změnám v pravidlech výstav a jejich současná podoba nevyhovuje kavkazským psům pracovních typů.

 

Ceníme si stále všech titulů, které získaly Lištičky a přímí potomci našich psů na výstavách jakýchkoli organizací a je jich téměř nespočítatelně, jen šampionátů FCI různých typů je 64. Konkrétně na výstavách FCI nyní fandíme již vzdálenějším potomkům našich psů, kteří stále tvoří určité procento účastníků. Lištičky a jejich potomci sdružení v CCOC se mohou, v případě zájmu jejich majitelů o výstavy, účastnit akcí v UCI, WKU, KOSD, CCOC, případně v dalších organizacích cizích států.

 

Za zmínku stojí specifický typ výstav Czech Caucasian Ovcharka Clubu K9 (CCOC), z.s., pořádaných od roku 2014 - Shows CCOC. Jde o výstavy, které nejen že dokáží přirozenou formou respektovat tradiční povahu psů, také rozšířený počet tříd optimálněji zohledňuje vývojový rozdíl mezi jedinci různého věku.

 

Všem majitelům Lištiček a Liščích potomků, kteří vystavují rádi, ať již kdekoli, děkujeme za prezentaci na poli výstavním. Ocenění Lištiček započítáváme do celoroční soutěže NEJ Lištička.

 Vyhledávání

p1016991.jpg

Doprovodná informace k fotografiím na tomto webu:

Kupírování uší je v ČR zakázáno zákony č. 246/1992 Sb. a č. 77/2004 Sb.. Všechny zde uvedené fotografie, logo, texty, tabulky atd. jsou majetkem chovatelské stanice Lištička nebo jsou legálně pořízeny a zveřejněny se souhlasem autorů nebo vlastníků. Žádné zde uveřejněné materiály nesmí být dále šířeny, v jakékoli podobě, bez souhlasu majitelů.

 

Luxusni stranky pro chovatele psu