Shows

 

Naše fena Zorra Lištička na mezinárodní výstavě FCI, v závěrečných soutěžích (foto Mgr. Denisa Adamová)

 

 

Náš chov je dlouhodobě cílený výhradně výkonnostním směrem. Kdysi (a po mnoho roků) jsme vystavovali v rámci FCI - nepříliš, přesto s výbornými výsledky. Během let však došlo k výrazným změnám v pravidlech výstav a jejich současná podoba nevyhovuje kavkazským psům pracovních typů.

 

Ceníme si stále všech titulů, které získaly Lištičky a přímí potomci našich psů na výstavách jakýchkoli organizací a je jich téměř nespočítatelně, jen šampionátů FCI různých typů je 64. Na výstavách FCI nyní fandíme převážně vzdálenějším potomkům našich psů, kteří stále tvoří určité procento účastníků. Lištičky a jejich potomci sdružení v CCOC se mohou, v případě zájmu jejich majitelů o výstavy, účastnit akcí v UCI, KOSD, CCOC, případně v dalších organizacích jiných států.

 

Zajímavý je zvláštní typ výstav organizace Czech Caucasian Ovcharka Club, pořádaných od roku 2014 (Show CCOC). Jde o výstavy ve speciálním pojetí, které byly vytvořeny přímo na míru kavkazským psům pracovních typů. Je zde respektována tradiční povaha psů a větší počet tříd dokáže optimálněji zohlednit přirozený vývojový rozdíl mezi jedinci různého věku.

 

Všem majitelům Lištiček a Liščích potomků, kteří vystavují rádi, děkujeme za prezentaci na poli výstavním. Ocenění Lištiček jsou započítávána do celoroční soutěže NEJ Lištička.

 Vyhledávání

1377229_601610959897646_2035180086_n.jpg

Doprovodná informace k fotografiím na tomto webu:

Kupírování uší je v ČR zakázáno zákony č. 246/1992 Sb. a č. 77/2004 Sb.. Všechny zde uvedené fotografie, logo, texty, tabulky atd. jsou majetkem chovatelské stanice Lištička nebo jsou legálně pořízeny a zveřejněny se souhlasem autorů nebo vlastníků. Žádné zde uveřejněné materiály nesmí být dále šířeny, v jakékoli podobě, bez souhlasu majitelů.

 

Luxusni stranky pro chovatele psu